Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Keratakonüs hastalığı nedir?

Kornea dokusu incelir ve sonra ileriye çıkıntı başlar göz, kademeli bir yuvarlak yerine kornea konik bir şekil alır. Bu konikleşme sonucunca yüksek miyop, yüksek ve düzensiz astigmat oluşarak görme azlığına sebep olmaktadır. Hastalığın bilinen ortaya çıkma nedenleri arasında, güneş ışığı, kötü kullanılan kontakt lensler ve genetik etki ile aileden gelmektedir.

Keratakonüs belirtileri nelerdir?

Bozuk, bulanık görme, ışığa karşı hassasiyet ve Baş ağrısı.

Keratakonüs tedavisi nedir?

Bu hastalar kendileri için üretilmiş sert ve yumuşak keratakonüs lenslerini kullanarak görmeleri sağlanır.
Kontakt lensle görmenin sağlanamadığı durumlarda ise kornea nakli ile hasta sağlığına kavuşmaktadır. Kornea damarsız bir doku olduğundan dolayı özellikle keratakonüs vakalarındaki kornea nakli başarı oranı %95tir.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015