Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Lens kullanımında gözleriniz için doğal çözümler

Lens kullanırken çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, stres ile yapay ışıklar, bilgisayar ve televizyon gibi olumsuz etkenlere uzun süre maruz kalmak, sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenidir. Lenslerinizle uyumamanız sağlıklı bir kornea için yeterlidir. Lens kullanırken gözlerinizin şişliği durumunda; zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri gözlerdeki yorgunluk ve şişlikleri giderir.
Bunun için örneğin bir tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzüp soğumaya bırakın İki makyaj pamuğunu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın. 10 dakika bekleyip yıkayın. İki dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekleyin. Yıkayıp kurulayın. Gözaltı şişliklerine sadece doğal yolları uygulayınız lens kullanırken kozmetik kremler kullanmaktan kaçınınız.

Gözaltı torbaları

Gözaltı torbaları ya dengesiz bir yaşam ve kötü alışkanlıklar sonucunda oluşuyor ya da genetik yapıdan kaynaklanıyor. Bazen az uyku ya da regl dönemlerinde de ortaya çıkabiliyor. Hiçbir kozmetik ürünü ya da doğal ürün bu sorunu çözmeye yetmiyor. Ancak damar duvarlarını ve kılcal damarları güçlendirici yöntemlerle gözaltı torbalarını hafifletmek mümkündür. Göz altı torbalarının oluşumunun lensle bağlantısı bulunmamaktadır. Günlük öğünlerinizi C, E vitaminli ve bioflavonoidli besinleri içeren gıdalar ve orman ürünleriyle zenginleştirin. Yağlı yemekler ve stresten uzak durun. İki çay fincanı kaynar suya iki çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. İki pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınıza yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın. Bir bardak kaynatılıp soğutulmuş rezene çayına iki pamuğu batırın ve göz kapaklarınıza koyun.

Gözaltı morlukları için

Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. İki parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın.

Göz kırışıklıkları için

Göz çevresi kırışıklıkları için: Bir kahve fincanı soya yağı, bir kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Bu karışımı parmak uçlarınız göz çevresine masaj yaparak sürün. Uygulamayı yatmadan önce yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Lens kullanırken ışıltılı ve sağlıklı gözler

Lens kullanan yorgun gözler için: İki poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demleyip soğutun. İki pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza yerleştirip 10 dakika bekletin ve yıkayın.

Lens kullanırken Gözleriniz sıklıkla kırmızı, damarlanmalı ve rahatsız mı?

Elbette lens kullanırken genel de gözünüze uygun olmayan lensleri kullanan kişiler için bu lens problemi yaşanır. Çünkü normalde her hastanın kendi gözünün bombesine ve büyüklüğüne göre lens kullanması gerekir. Normalde gözlerimizin gibi pırıl pırıl parlamasını isteriz, lens kullanan bazı kişiler deyim yerindeyse kan çanağı gibi kıpkırmızı gözlerle muzdarip olurlar. Kırmızı gözler estetik açıdan bir sorun olabilir, ancak bundan daha önemlisi sizi bekleyen ciddi lense bağlı komplikasyonlardır. Bunu ortaya çıkaran nedenlerin belirlenmesi ve bu duruma son verilmesi gerekir.
Bir gözün sağlıklı olabilmesi için oksijene gereksinimi vardır. Ancak kullandığınız kontakt lens size uygun değilse bırakın gözünüz oksijen almayı boğulmak üzeredir. Yanlış ve uygun olmayan lens doğal oksijen iletimine bir baraj kurar. Gözünüz oksijen alamadığı için duyduğu bu sıkıntıyı size kızarıklık, damarlanma gibi belirtiler vererek göstermeye çalışır. Bu durumda kalmaya devam ederseniz, uzun dönemde sizi ciddi tehlikeler bekliyor demektir. Eğer bu durumdaysanız en kısa zamanda bir göz hekimine danışınız.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015