Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Kontakt lens ve Spor

Masa tenisi, bilardo, voleybol, futbol, rugby, tenis, golf, basketbol, hentbol, baseball, atıcılık, at binme, koşu, maraton, vücut geliştirme, karate, ,judo, aikido, kickbox, boks, uzun atlama yüksek atlama, gülle atma, dağcılık, cirit, binicilik, dalma, balıkçılık, atletizm, ,jimnastik, su balesi, yüzme, yamaç paraşütü, ralli, bisiklet, satranç, langırt, dart, sırıkla uzun atlama, çekiç atma, kaykay, buz pateni, buz hokeyi, tavla, senkronize yüzme, dekatlon, pentatlon, okçuluk, güreş, yağlı güreş, motor sporları, bilek güreşi, biatlon, slalom, kayak, kayakla atlama, tüm bu sporları yapabilirsiniz.
Gözlüklerde spor yaparken net görmemizi sağlar ancak gözden kayabilir, kırılabilir. Yaptığınız sporun sertlik derecesine göre gözlük ciddi problem olabilir. Kontakt lensler bir sporcunun gereksinimi olan stabil, keskin bir görüşü sürekli sağlar. Gözlük kullanıcılarının büyük sorunu olan buğulanma, terleme ve gözlüğün hareketi sorun olmaktan çıkar. Spor yaparken kontakt lens kullanmayı mutlaka düşününüz. Her şeyin ötesinde kontakt lensler kullanıcısına daha doğal görme düzeltimi sağlar.
Sporla profesyonel yada amatör ilgilenen herkesin bildiği gibi kontakt lensler optimal spor performansı için mükemmel periferik görme de sağlar. Kontakt lensler, gözlükte olduğu gibi spor yaparken gece ya da gündüz görüntüde parlamalar yapmaz.

Kontaktlens ve dans

Kontakt lenslerinizle dans edebilirsiniz. Hatta breakdance yapıp kafanız üstünde dönebilirsiniz. Ancak astigmat lensi kullanıyor iseniz o zaman durum biraz zor tabi çünkü astigmat lenslerinin bir ağırlık merkezi vardır ve bazı astigmat lensleri normalde saat 6 yönünde, bazıları ise saat 9 ve 3 yönünde yatay durur. Saat 6 yönünde aşağıda duran lens breakdance yaparken, yani kafa üstünde dönerken ağırlık merkezi saat 12yi gösterdiğinden kontakt lens ile göremezsiniz, bütün netlik bu şekilde kaybolur. Ancak bunu dert etmenize gerek yok lens kullanıyor ve Breakdance yapıp kafanız üzerinde dönüyor iseniz; zaten dönme esnasında göz görüntüleri sağlıklı bir biçimde beyne iletemez. Sonuç olarak kontakt lens kullanırken istediğiniz bütün dansları yapabilirsiniz.

Kontakt lens gözünüzdeyken yüzebilir misiniz?

Elbette yüzebilirsiniz! Kurbağalama, balıklama, sırt üstü, serbest stil. Eğer yüzme biliyorsanız lensleriniz ile birlikte yüzebilirsiniz. Hem bu sayede nereye doğru yüzdüğünüzü görebilirsiniz. Etraftaki sandal yada herhangi bir su taşıtına çarpmamış olursunuz. Günlük lens kullanarak yüzmek, denize girmek su kayağı yapmak mümkündür.
Gün biterken denizden yada havuzdan çıkıp evinize geldiğinizde lensin kullanımına son verip çöpe atıp yenisini takarsanız bir sorunla karşılaşmazsınız. Eğer havuzda yüzecekseniz havuz suyundaki klor gözünüzde bulunan kontakt lens tarafından emilir. Havuz sonrası lens çıkartılıp atılmalıdır. Eğer takılmaya devam ederse bunun neticesinde göz kızarıklığı ve gözde sızlama gibi rahatsızlıklarla karşılaşırsınız.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015