Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Gas Permeable lensler

Hem sert hem de soft lenslere karşı kesin üstünlükleri olan bu lenslerin malzemesi Silikone Acrylate karışımı terpolimerlerden olup, korneanın ihtiyacı olan oksijeni en üst düzeyde sağlayabilen mükemmelliktedirler. Gas permeable lensleri çeşitlerine göre dk 60, dk 75, dk 100 ve daha üstü parametrelerde üretilmektedir. Bu lenslerden bazıları UV ışınları gerçekten süzebilen (UVASORB) hammaddeden üretilmişlerdir. Gp lensler PMMA ve CAB lenslerden biraz daha farklıdır. Örnek olarak kesinlikle bir koruyucu sıvı içinde muhafaza edilmelidir. Bir hafta 10 gün takmalardan sonra lenslerde görüş yağlanmaya bağlı olarak bozulur ise bu lensin iyi temizlenmediğini gösterir. Bu durumda lensin daha dikkatli şekilde temizlenmesi tavsiye edilmelidir. Burada bir önemli hususta Gp lenslerin çok kolay kırılabileceğini hatırlatmalıyız. Lenslerinizin dayanıklılığı tüm lenslerde olduğu gibi dikkatli bakıma ve doğru kullanıma bağlıdır.

Sert lenslerin dezavantajları nelerdir?

Sert lenslerin takılıp çıkartılması zordur.
Sert lenslerin temizlik ve bakımının yapılması zahmetlidir.
Sert lenslerde teknoloji ile birlikte yumuşak lenslere hızlıca geçildiğinden, sert lensler hakkında fazla bilgi sahibi ehil satıcı bulamazsınız.
Sert lensler gözden daha kolay düşebilir ve zayii olabilir.
Yeni jenerasyon sert lenslerle ilgili bilgi sahibi değildir.
Normal astigmat ve miyoplarda artık kullanılmadığından bulunması zordur.
Gaz geçirgen Sert lensler kolayca çizilebilir.
Gaz geçirgen sert lensler kolayca kırılabilir.
Gaz geçirgen lensler tarihe gömülmek üzere olan lenslerdir. (Kerasoft3 adında Yumuşak keratakonüs lens teknolojisi kullanılabilir durumdadır.)
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015