Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Tehlike Saçan lens kutuları!

Lens kullanıcıları rahatsızlıklara ve enfeksiyonlara yol açan lens kabına bağlı kontaminasyonu lens kullanıcılarının %80 inde görülmektedir. Kalitesiz olan bir lens kabı birçok bakterinin üremesine neden olup, mikroorganizmaların çoğalmasına yol açmaktadır. Lenslerinizi sakladığınız lens kapları akrilik malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Ayrıca göze hoş görünse de plastikten yapılmış kontakt lens aksesuarları, lens kabı, aynalı set, cımbız tamamen sağlıksızdır. Genellikle bu tip sağlıksız malzemeler Çin’de üretilip ülkemizde bilinçsiz kişiler tarafından satılmaktadır.

İdeal lens kabı nasıl olmalıdır?

Lens kaplarının anti-bakteriyel olanlarını tercih ediniz. Antibakteriyel olan lens kapları lens üzerindeki bir çok bakteriyi yok eder. Antibakteriyel lens kabı sayesinde diğer zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını engeller. Bazı bakteriyel kaplar gümüş iyonları ihtiva eden özel bir plastikten yapılmıştır. Antibakteriyel lens kaplarının güvenli temizlik ve dezenfeksiyon sağladığını unutmayınız.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015