Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Yumuşak Kontakt lensin faydaları

Yumuşak lensler takıldığı süre içinde gözde ışığa bağlı hassasiyet yaşanmaz. Diğer bir deyişe ışık lens kullanan kişiyi rahatsız etmez. Toz lensin altına giremez, sert lenslerde bu mümkündür.
Yumuşak lensler gözün merkezinde dururlar, oldukça büyük bir çapa sahip oldukları için çok az hareket ederler.
Çabuk ve iyi uyum sağlayabilmesi nedeniyle ilk günden itibaren sert lenslere oranla gözde daha çok kalabilirler.
Göze çok iyi oturduğu için düşmesi mümkün değildir.
Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, dalış sporları, carting, karate, judo, dağcılık aklınızı gelebilecek her türlü spor dalında size imkan verirler aynı aktivitelerde gözlük taktığınızı düşünün!
Yaptığımız bir araştırmada Türkiye süper ligi ve diğer liglerimizde bulunan futbolcuların %5 i maçlara kontakt lens ile çıkmaktadır. bundan 10 yada 20 yıl kadar önce Amerikan NBA liginde yapılan maçlarda dev gibi adamların, yerde lenslerini aradıklarına şahit olurduk. Günümüz teknolojisinde bu sporcular lensleri düşmediği için, yumuşak lensler kullandıkları için gönül rahatlığı ile lens düşürme tehlikesi olmadan maçlara çıkmaktadırlar.
Objeleri gerçek büyüklüğünde doğru olarak algılamamızı sağlar, aynı oranda yakınlık ve uzaklık arasındaki doğru farkı ortaya çıkartır.
Lens kullandığınız sürece estetik kaygılar taşımazsınız.
Daha genç ve aktif bir yaşam imkanı sunar.
Özgürce hareket imkanı sağlar.
Fotoğraf makinesi ve tüm optik cihazlara mikroskop gibi kesin görüş sağlarlar,
Gözlüğe göre daha düşük numarada kullanılarak daha net aydınlık ve geniş bir görüş alanı sunarlar.
Yağmurdan buğulanma, sıcaktan terleme asla yapmazlar,
Çok enderde rastlansa nadiren bazı kişilerde lens kullanımıyla kırma kusurunda gerileme olabilir.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015