Opmer - Ana Sayfa
Şeffaf Numaralı Lens Renkli Kozmetik Lens Renkli Numaralı Lens Toric (Astigmat) Lens Renkli Toric (Astigmat) Lens Multifocal (Uzak+Yakın) Lens Sert (GP) Lens
Prostetik (İris) Lens Chromagen (Renk Körlüğü) Lensi Afak (Pediatrik) Lens Ortokeratoloji (Uyku) Lensi Lens Solüsyonları Lens Bakım Ürünleri
Arama :
ANASAYFA   |   İLETİŞİM
Bu sayfalar bilgilendirme amaçlı hazırlanmış olup; doğru yada yanlış anlaşılması kullanıcının sorumluluğundadır. Burda bulunan bilgiler asla teşhis veya tedavi önerisi olamaz asıl olan uzman bir göz hekimi tarafından yapılan teşhis ve tedavilerdir.
Yardım Konuları
Lens Hakkında
Göz Kırma Kusurları
Göz Hastalıkları
Presbiyopi nedir?

Hipermetropi ile karıştırılır, ancak bu durum, gözü bozuk olmayan insanlarda da ortaya çıkan, lensin yaşlanmasına bağlı yakını görememe olayıdır. Öyle ki lensin şekil değiştirerek yakına odaklama yapabilmesi için belli bir esnekliğe sahip olması gerekir. Yaş ilerledikçe, lens bu esnekliğini kaybeder. Presbiyopinin başlangıç yaşları 40-45 arasıdır. Hipermetroplarda bu durum daha erken gelişir. Miyoplar, gözlüklerini çıkararak daha iyi okuyabildiklerini fark ederler. Presbiyop olan kişiler kontakt lens kullanabilirler. Kontaktlens teknolojisi presbiyop kişilerde de lens kullanımı mümkün hale getirmiştir.

Uzak yakın birarada Bifokal gözlüklerden sıkıldınız mı?

Gazete yada derginizi gözünüze doğru yaklaştırdığınızda harfler, kelimeler, cümleler birbirine karışıyor; dergi yada gazeteyi uzaklaştırdığınızda tekrar net bir görüşe sahip oluyorsanız; ortaya çıkan bu durum manası “ihtiyar göz” anlamına gelen presbiyopi görme kusurunun ortaya çıkış biçimidir. Yaşa bağlı görme sıkıntısı ilk olarak bu şekilde fark edilir.
Yakın mesafeye baktığımız anda okuma, dikiş, örgü, boyama, resim çizme, iğneye iplik geçirme vs. Bu durumda göz yorgunluğu ve baş ağrısı zaman zaman rahatsız edici bir şekilde etkilemeye başlar. Bu durum tamamen yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan bir hadisedir. Göz yorgunluğu ve baş ağrısı da sık rastlanan belirtilerdir. Ancak multi-fokal uzak yakın bir arada kontakt lensleri ile birlikte hem yakın, hem de uzak mesafelerde net ve berrak konforlu bir görüş sağlar. Gözlükte yaşanan görüntü atlamaları ve görüntü kaymaları asla yaşanmaz.
  Design by
NormSoft
Anasayfa | Yardım | İletişim
Opmer.com   copyright © 2015